Ana Sayfa / Sağlıklı Spor / En Etkili Fitness Omuz Hareketleri

En Etkili Fitness Omuz Hareketleri

Fitness yaparken kaçınılmaz olarak uygulamanız gereken fitness omuz hareketleri, vücudunuzun belirli bölümlerinde bulunan kasların çalışmasını ve vücudunuzda en fazla yağ biriken bu bölümlerde ki yağların yakılmasını hedefler. Fitness sıkı ve aynı zamanda sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için başvurulması gereken bir spor dalı. Farklı spor dallarından amaç olarak ayrılan, ancak belirli ölçüde benzer çalışma hareketlerine sahip olan Fitness, fit bir görünüm, sağlıklı bir vücut, daha mutlu ve daha kaliteli bir yaşamın olmazsa olmazlarındandır.

Hangi Fitness Omuz Hareketleri En Etkili Hareketlerdir?

Fitness Omuz Hareketleri, vücudumuzun göğüs kısmında eşsiz etkiler oluşturan hareketlerdir. Vücut geliştirme alanında da kullanılan “ Ön Dambıl Kaldırma Hareketi “ kuşkusuz bu konuda ki en etkili harekettir. Bu hareket yeni başlandığında 3 KG ve zamanla artan ağırlıklarla yapılmalıdır.

Fitness Omuz Hareketleri arasında etkili bir diğer hareket ise “ Ön Halter Kaldırma Hareketi” ‘ dir. Bu hareket “ Ön Dambıl Kaldırma “ hareketiyle benzerlik gösterir. Bununla birlikte çalıştırma ve sonuçlar açısından daha etkilidir.

Bir etkili hareket ise “ Front Press Hareketi “ ‘ dir. Kol kasları, ön omuz kasları ve yan omuz kaslarının çalıştırılması için en ideal harekettir.

Omuz Hareketleri içerisinde arka omuz ve orta omuz kaslarını en etkili çalıştıran hareket “ Back Press Hareketi “ ‘ dir.

Fitness Omuz Hareketleri arasında ve diğer bazı spor dallarında da en çok uygulanan hareketlerden olan “ Lateral Raises Hareketi “, orta ve ön omuz kasları üzerinde çok etkilidir.

Fitness Omuz Hareketleri, bu sporun vazgeçilmez hareketleri arasındadır ve sağlıklı bir vücuda sahip olmamız için, belirli oranda yapılması gerekir. Hareketleri ne kadar ve ne zaman yapmanız gerektiği, bir Fitness uzmanı tarafından hazırlanacak programa göre olmalıdır. Her kişinin değişkenlik gösteren verileri, hareketlerin oranlarıyla ilgili baş vurulması kaynaktır.

Fitness Omuz Hareketleri, vücudun üst bölümü için mutlaka başvurulması gereken hareketlerdir. Sadece vücudun üst bölümü için değil, tüm vücudun çalışmasını da sağlar.

Daha Fazla

diyette-spor-yapmak

Extreme Sporlarda Bugün: Paraşütle Atlama

Paraşütle atlama ya da orijinal adıyla sky diving gökyüzü dalışı anlamlarını taşımaktadır. Paraşütle atlayanlar genellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir